UBYTOVÁNÍ v rodinném penzionu s bazénem A sklepem s víny z vlastních vinic

Novinky

Nový bazén na sezónu 2024

NOVINKA na příští sezónu 2024 – na zahradě našeho penzionu jsme nově vybudovali bazén se slanou vodou, který budou mít k dispozici naši hosté od příští sezóny roku 2024. Bazén je součástí venkovní relax zóny s výřivkou a solární sprchou.

Noční otevřené sklepy v Šardicích 2023

Zveme vás na 2. ročník vinařské akce Noční otevřené sklepy v Šardicích ve středu 5. 7. 2023 od 17 do 24 hod. Akce se koná ve sváteční Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Během Nočních otevřených sklepů budete moci ochutnat vína přímo ve sklepech místních vinařů. Máte tak možnost příjemně strávit čas u vína s našimi vinaři v Šardicích ať už jste místní nebo hosté v naší obci či v nedalekém okolí. Noční otevřené sklepy mají své kouzlo 🙂 Těšíme se na vás. Vstupenky v předprodeji zde: https://www.wisomm.com/event/9HbAyJc2tYb2aD3xZ Vstupenky k zakoupení na místě v den konání akce: 600,-

Na víno do Šardic 2023 – letní služba otevřeného sklepu

Zveme vás první červencový týden na občerstvení a návštěvu našeho Vinařství Karlík, kdy budeme mít otevřený sklep od 3. do 9. července (pondělí – neděle) a to v prostoru Penzionu Šardice.

Budete-li v tomto termínu v Šardicích nebo na výletě/pobytu v okolí, rádi vás přivítáme v našem vinařství.

Zde se budete moci osvěžit vínem či jinými nealko nápoji, dát si kávu a drobné občerstvení.

Přiďte si k nám odpočinout a zarelaxovat si přímo ve vinařství.

 

Harmonogram otevřeného sklepu Vinařství Karlík:

pondělí – čtvrtek: po telefonické domluvě

pátek: 16 – 20 hod.

sobota: 14 – 20 hod.

neděle: 13 – 20 hod.

tel: +420 608 822 364

email: info@vinokarlik.cz a penzionsardice@seznam.cz

 

Podzim na Mutěnsku – festival otevřených sklepů 2022

Přátelé a milovníci vína,
po 5 letech se letos koná opět festival otevřených sklepů na Mutěnsku – tentokrát na podzim a to o víkendu 5. a 6. 11. 2022.

Bude otevřeno 32 vinařství z Mutěnic, Čejče, Hovoran a ze Šardic. Vína ochutnáte přímo ve sklepech a máte tak opět možnost setkat se s místními vinaři. Součástí je i občerstvení u vinařů a doprovodný hudební program mezi sklepy.

Sklepy jsou otevřené v sobotu od 10 do 21 hodin, v neděli od 10 do 15 hodin.
Mezi sklepy vás dopraví kyvadlová autobusová doprava v 15 – 20 minutových intervalech.

Více info na https://www.otevrenesklepy.cz/Organizace
Seznam vinařů účastnících se festivalu dle jednotlivých obcí najdete zde: https://www.otevrenesklepy.cz/Vinari

Šardické sklepy dokořán 30. 7. 2022 – otevřené sklepy

Přátelé, zveme vás na letošní ročník místních otevřených sklepů – Šardické sklepy dokořán.

Akce se koná letos na přelomu prázdnin v sobotu 30. 7. 2022 od 11 hod., kdy spolu s dalšími šardickými vinaři budeme mít pro vás nachystáno přes 200 vorků vín na ochutnávku po celý den.Večer od 19 hod. začíná hudební zábava u cimbálu se skvělou Cimbálová muzika Vojara

Doprava mezi sklepy zajištěna. Neseženete-li ubytování, je možné postavit stan přímo v areálu sklepů U hřiště.

Vstupenky na akci můžete zakoupit buď v předprodeji za zvýhodněnou cenu (600,-) nebo v den konání od 9.30 hod. v Obecní hale U Orla (700,-). Vstupenka zahrnuje volnou degustaci a občerstvení ve všech sklepech, skleničku na víno, katalog s mapkou obce a seznamem vinařů a dva slevové kupóny na nákup vína (každý v hodnotě 100,-). Předprodej vstupenek končí 25. 7. 2022 ve 24 hod.

I během této akce budete mít možnost setkat se u skleničky vína přímo s místními vinaři.Těšíme se na další setkání s vámi u vína😉🥂

Předprodej vstupenek na https://www.wisomm.com/event/imHN7fAvoWE8txQKJ

 

Letní služba – Na víno do Šardic 1. – 3. 7. 2022

Přátelé, léto je zde a i letos budeme mít v Penzion Šardice – Vinařství Karlík pro vás OTEVŘENÝ SKLEP a to během prvního prázdninového víkendu od 1. do 3. 7. 2022.
Budete-li v tomto termínu v Šardicích, nebo na cyklo 🚴‍♀️ či jiném výletu/pobytu v okolí, můžete se u nás zastavit na skleničku vína (chystáme i několik novinek 🥂🍷), na čerstvé domácí speciality z naší kuchyně a na příjemný relaxík v našem penzionu.
Těšíme se 😎☀️

Noční otevřené sklepy Šardice 5. 7. 2022

Šardičtí vinaři pro vás na léto připravují 1. ročník Nočních otevřených sklepů a to v úterý 5. července od 17 do 24hod.
Akce se koná na svátek sv.Cyrila a Metoděje.
Během Nočních otevřených sklepů budete moci ochutnat místní vína přímo ve sklepech vinařů. Máte možnost tak příjemně strávit čas u vína s našimi vinaři v Šardicích, ať už jste místní nebo budete-li hosté v naší obci či v nedalekém okolí…Všichni jste srdečně zváni na vínko a občerstvení do Šardic. 🥂
Noční otevřené sklepy mají své kouzlo 🌙✨💃🕺
Další informace budou zveřejněny postupně zde na FB a Instagramu. Sledujte také stránky Mendelova vinařského spolku a FB Vinaři ze Šardic.

 

Místní výstava a košt vína, PIWI, Hibernal Forum

Zveme vás na Místní výstavu a košt vín v Šardicích v sobotu 21. 5. 2022. Budete moci ochutnat vína mnoha odrůd od místních vinařů, z okolí i ze zahraničí. Hudební doprovod zajišťuje cimbálová muzika Denica ze Šardic. Před samotnou výstavou a koštem vín probíhá konference PIWI, na níž můžete získat informace o pěstování a výrobě vína z interspecifických (odolných) odrůd. Tato konference začíná od 9h v Obecní hale U Orla. Následná výstava a košt vín probíhají od 13h taktéž v Obecní hale U Orla. Více info na vinozesardic.cz